Doradcy Noszenia MaluchTravel.pl

Doradcy Noszenia Dzieci w Chustach

Najczęściej zadawane pytania odnośnie chustowania dzieci

Czemu dziecko płacze podczas wiązania chusty ?

płacz dziecka w chuściePrzyczyn płaczu może być wiele, ale te najbardziej nam znane to:

  • Stres. Często w trakcie nauki wiązania chusty rodzic przeżywa nie mały stres, szczególnie kiedy pierwszy raz próbuję „zamotać” swojego maluszka.  Dzieci są jak małe skanery naszego nastroju – natychmiast wyczuwają nasze emocje i uwidaczniają to w postaci płaczu.
    Rozwiązanie: Motaj często – trening czyni mistrza, a stres sam przechodzi. Możesz też włączyć muzykę podczas motania i kołysać się w rytm, a nawet
Czytaj więcej...

Co to są „wisiadła” i dlaczego doradcy noszenia ich nie polecają ?

wisiadłaWisiadła” to też nosidełka, ale nie ergonomiczne. Charakteryzuje je najczęściej wąski i sztywny panel co sprawia, że dziecko noszone w takim nosidełku wisi na kroczu mając nóżki, bez odwiedzenia, spuszone w dół. Taka pozycja nóżek powoduję niekorzystne ułożenie panewek stawów biodrowych oraz nadmierne obciążenie stawów kolanowych. Dodatkowo sztywny panel i pozycja nóżek wymusza prostowanie kręgosłupa i przez to pionizację maluszka. W takich nosidełkach to dziecko musi się dopasować do nosidełka a nie nosidełko do dziecka.

Czytaj więcej...

Jak dobrać nosidełko ergonomiczne do dziecka ?

nosidełka ergonomiczneDziecko musi „pasować” do wybranego nosidełka, to znaczy, że dolna część panelu nosidełka ma kończyć się w dołach podkolanowych, a nie nachodzić na łydki dziecka oraz jego górna część nie może kończyć się zbyt nisko np. na łopatkach dziecka. Idealna wysokość jest wtedy kiedy panel przykrywa barki "noszaka". Najlepiej przed zakupem przymierzyć dziecko do wybranego modelu nosidełka.

Czytaj więcej...

Od kiedy mogę nosić swoje dziecko w chuście ?

Chusta LennyLambNosić w chuście można właściwie od pierwszych dni po przyjściu na świat maluszka włączając w to nawet wcześniaki. Czynnikami, które mogą opóźnić rozpoczęcie noszenia są m.in. samopoczucie osoby noszącej (np. mamy po porodzie), różne przeciwskazania medyczne dotyczące dziecka no i oczywiście brak umiejętności prawidłowego wiązania chusty.

Należy pamiętać, że aby bezpiecznie nosić swoje maleństwo trzeba odpowiednio dobrać wiązanie oraz rodzaj/długość chusty do wieku i ewentualnych problemów zdrowotnych dziecka i rodzica, ale o tym przy okazji odpowiedzi na inne pytania…

 

Jakie są korzyści dla rodzica noszenia swojego dziecka w chuście ?

chusty wrocław

  • Rodzice czują się bardziej związani z dzieckiem. Noszący Tata nawiązuje silne więzi ze swoim dzieckiem. Zdarza się, że noszenie malucha w chuście może przeżywać jak stan “bycia w ciąży”.
  • U noszącej Mamy szybciej reguluje się gospodarka hormonalna, co ma korzystny wpływ na laktację i obniżenie stresu, więc rzadziej występuje „baby blues” – depresja poporodowa. Rodzice szybciej uczą się rozumieć swoje maleństwo i porozumiewać z nim.
Czytaj więcej...

Jakie są korzyści dla dziecka noszonego w chuście ?

  • Dzieci noszone mniej płaczą dzieje się tak dlatego, że potrzeba kontaktu fizycznego jest dla dziecka tak samo silna jak głód, chłód czy dyskomfort (pielucha). Badania robione na przestrzeni ostatnich lat wykazują, że dziecko noszone płacze o połowę mniej niż dziecko zostawiane samo sobie.
Czytaj więcej...

Czy można przyzwyczaić dziecko do noszenia w chuście ?

  • Niemowlę jest naturalnie przystosowane do bycia noszonym i NIE da się go do tego przyzwyczaić. Przez 9 miesięcy w brzuchu mamy było noszone i kołysane, czuło bliskość i słyszało bicie serca. W takich warunkach, po narodzinach, czuje się najbezpieczniej.

Czego unikać ?

  • Nosideł (wisiadeł), które mają choćby jedną z poniższych cech: sztywny, wąski w kroku panel, pozwalają nosić przodem do świata, według producenta są przeznaczone dla niemowlaków od chwili urodzenia lub od pierwszego miesiąca życia.
Czytaj więcej...